Logitech jest jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów sprzętu komputerowego, w tym myszek. W ciągu ostatnich kilku dekad firma ta zyskała uznanie dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom i wysokiej jakości produktom. W tym artykule skupimy się na myszkach Logitech, przedstawiając ich główne cechy, zalety i funkcje, które sprawiają, że są one tak cenione wśród użytkowników komputerów na całym świecie.

Myszka Logitech M185

Urządzenie przyjeżdża w przezroczystym, plastikowym pudełku, w którym znajdują się standardowe dla tego typu sprzętu akcesoria. W środku znajdziemy trochę papierków, baterię AA oraz myszkę M185.

M185 nie różni się zbytnio od innych urządzeń Logitech. To połączenie matowego czarnego plastiku z błyszczącymi szarymi akcentami to właśnie M185. Na myszce znajdują się trzy przyciski. Lewy, prawy i środkowy przycisk ukryte są pod całkowicie plastikową rolką. Wszystkie poruszają się bardzo dobrze i wydają niewielki hałas.

Wcięcia na środku każdego boku urządzenia poprawiają chwyt gryzonia. Można by je zrobić płytsze. Przy moich dużych dłoniach trudno było mi umieścić palce na przyciskach ze względu na wcięcia. Płaskie konstrukcje, takie jak Microsoft Mouse 1850 są dla mnie wygodniejsze, ale przyzwyczajenie się do tej konstrukcji zajmie trochę czasu.

Standardowo znajdziemy tu włącznik ON/OFF, sensor optyczny (co ciekawe, jest on niewidoczny dla ludzkiego oka) oraz klapkę baterii, która odsuwa się do tyłu. Ogniwo umieszczone jest ukośnie, a obok niego znajdziemy miejsce na nano odbiornik. Choć wyważenie urządzenia jest znakomite, nie zachwyca mnie wygoda jego przełącznika myszy. Jest on mały i śliski z niewielką wypustką na środku.

Standardową myszkę Logitecha można kupić za 60 złotych. Cechuje ją świetne wykonanie i bezbłędne działanie, ale nie jest pozbawiona wad. Jedyne problemy z urządzeniem to niedostępny włącznik, piszczący od czasu do czasu LPM oraz brak informacji o uruchomieniu myszy.

Myszka Logitech M170

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jeśli zastanawiacie się nad zakupem myszy Logitech M170, jest odwiedzenie strony producenta. Dowiesz się, że mysz Logitech M170 jest bezprzewodowa, więc nie musisz się martwić o przewody. Posiada również doskonały odbiornik, więc nie musimy się martwić o zakłócenia czy opóźnienia, które mogłyby wpłynąć na nasz komfort podczas pracy. Mysz Logitech M170 jest tworzona przez profesjonalistów w tej dziedzinie. Mamy zapewnioną jakość połączenia i rozsądną cenę, więc posłuży nam przez wiele lat. Producent chwali nas również za rozwiązanie plug-and-play, czyli fakt, że wystarczy, że podłączymy ją do komputera za pomocą niewielkiego odbiornika. Dzięki temu możemy od razu przystąpić do pracy. Dzięki temu nasza praca będzie o wiele łatwiejsza.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, niewątpliwie zainteresują nas techniczne aspekty myszki Logitech M170:

 • Jest ona bezprzewodowa i może być używana z każdym urządzeniem.
 • Podłączona przez USB
 • Działa w technologii 2,4 GHz
 • Producentem jest firma Logitech
 • Opcja Plug and Play
 • Ergonomiczny kształt
 • System operacyjny: Windows, Linux i Mac
 • Posiada rozdzielczość 1000 punktów na cal
 • Posiada 2 przyciski i rolkę
 • Przyciski nie są podświetlane
 • Jest objęty 3-letnią gwarancją
 • Idealny do domu i biura.

Gwarantuje nam to, że możemy śmiało korzystać z niej w przyszłości, gdy pojawią się nowe wersje. Dzięki temu będziemy mieli również pewność, że dokonaliśmy dobrej inwestycji i że myszki komputerowe Logitech M170 będą działały z wszystkimi tymi systemami. Działa bez przerw, zakłóceń i bardzo precyzyjnych ruchów.

Mysz Logitech M170 oferuje wiele zalet. Oznacza to, że istnieje duża szansa, że znajdziemy się wśród jej fanów. Warto poświęcić trochę czasu na lepsze poznanie myszki, dzięki czemu będziemy mogli stwierdzić, czy spełni ona nasze oczekiwania. Zawsze przed zakupem można ją wypróbować w sklepie.

Myszka Logitech Signature M650

Logitech rozpoczął rok 2022 od wprowadzenia modelu myszy biurowej M650. Ale to nie wszystko! Dostępnych jest wiele opcji, aby każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie. Signature M650 dostępna jest w dwóch rozmiarach - L dla dużych dłoni i M dla małych/średnich. Większa wersja będzie dostępna w opcji dla osób leworęcznych. Logi serwuje ten model również w pięciu różnych malowaniach: czarnym grafitowym niebieskim różowym, ale tylko w trzech dla Europy: grafitowym różowym i białym.

Logitech M650 kosztuje tylko 199 dolarów i wciąż posiada te same sprawdzone rozwiązania co seria MX Master!

Jak to jest w zwyczaju serii M, myszka przychodzi w opakowaniu typu blister. Możemy otworzyć opakowanie, aby znaleźć papier do złomowania i M650. Wieczko skrywa odbiornik Logi Bolt (następca Unifying) oraz wymienną baterię AAA.

Klawiatury są zintegrowane z resztą gładkiej, górnej powierzchni obudowy. O stanie włożonych baterii informowała lampka nad rolką. Miga ona na czerwono, gdy nadchodzi czas na ich wymianę. Warto zaznaczyć, że na jednym sztyfcie (dobrej marki) M650 może działać nawet 24 miesiące.

Główne przyciski M650 chodzą miękko i są niemal niesłyszalne. Jest to ogromna zaleta dla osób preferujących pracę w ciszy. Najbardziej chwalone jest kółko SmartWheel. Mechanizm magnetyczny w MX3 spisuje się znakomicie. Logitech uczynił tę technologię jeszcze lepszą. Co prawda przeskoki są widoczne, ale chrupanie jest prawie pomijalne. Z serii MX Master usunięto kółko przewijania służące do przełączania trybów. Zamiast tego, SmartWheel może teraz wykryć, kiedy i którą opcję uruchomić.

Do zestawu dołączony jest czujnik optyczny. Jego rozdzielczość waha się od 400 do 4000 pikseli. To czyni go bardziej użytecznym niż narzędzie biurowe. Czujnik wyposażony jest w dwa przełączniki. Jeden służy do parowania z odbiornikiem Bolt, lub komputerem poprzez Bluetooth (BLE), a drugi do wyłączenia myszy.

Rozmiar M650L to jedyna rzecz, którą bym zmienił. Logi mogłoby zaoferować model XL, który byłby o 10 mm wyższy w kłębie, 8 mm szerszy i 10 mm dłuższy.

Signature M650 to szanowany wybór na rynku niedrogich myszy biurowych. Jest wiele opcji do wyboru, więc można ją dopasować do każdej ręki. A co najlepsze, nie dyskryminuje ona użytkowników leworęcznych. M650 to świetny produkt, który powinieneś rozważyć, jeśli szukasz wymiany swojej myszy na nową bez wydawania dużej ilości pieniędzy.