Podkładka pod mysz to nie jest coś, z czego korzysta każdy. Jedni uważają ją za zbędną, a inni nie mogą bez niej żyć. Faktem jest, że podkładka pod mysz ułatwia korzystanie z niej, co może wpłynąć na komfort pracy.

Jakie są zalety podkładki pod mysz?

Podstawową funkcją podkładki pod mysz jest ułatwienie pracy przy komputerze. Odpowiednio dopasowana podkładka pod mysz pozwoli na wygodne i dokładne korzystanie z myszki. Co prawda możliwe jest korzystanie z myszy bezpośrednio na biurku lub blacie, ale jest to mniej wygodne i mniej precyzyjne. Podkładka pod mysz nie naraża stołu czy biurka na zarysowania.

Mysz podczas pracy na komputerze może być przesuwana setki razy. Każdy ruch może spowodować zarysowanie blatu. Podkładka pod mysz jest polecana dla osób, które muszą być precyzyjne w ruchach myszką. Jest idealna dla osób pracujących w programach graficznych lub grających w gry komputerowe.

Rodzaje podkładek pod mysz

Na rynku dostępne są dwa rodzaje podkładek pod mysz: podkładki dla graczy lub gamingowe. Biurowe podkładki pod mysz (inaczej mousepady biurowe) zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę. Wiele biurowych mousepadów posiada żelowe podkładki, które ułatwiają pracę. Dla osób, które pracują długo przy komputerze, podkładka pod mysz z żelową podkładką będzie świetnym rozwiązaniem.

Gamingowe podkładki pod mysz to drugi typ. Ta kategoria produktów ma za zadanie uprzyjemnić grę. Wiele gamingowych podkładek pod mysz posiada podświetlenie lub inne funkcje. Na rynku dostępne są również duże podkładki pod klawiaturę i mysz. Dzięki temu narzędzia te nie przesuwają się podczas rozgrywki.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie podkładki pod mysz

Ważne jest, aby przy zakupie podkładki pod mysz zwrócić uwagę na jej rozmiar. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów podkładek pod mysz, od małych do dużych. Należy wybrać odpowiedni rozmiar podkładki dla siebie w oparciu o preferencje i wymiary biurka. Dla osób, które potrzebują umieścić na podkładce zarówno klawiaturę, jak i myszkę, idealny będzie duży rozmiar. Dla osób posiadających mniejsze biurka odpowiednia będzie mała podkładka.

Kolejnym ważnym aspektem jest materiał, z którego wykonana jest podkładka pod mysz. Rodzaj myszy, której będziesz używać na podkładce, określi, która podkładka będzie najlepsza. Mysz optyczna będzie dobrze współpracować z podkładką tekstylną, natomiast mysz laserowa z podkładką tekstylną i wykonaną z innego materiału.

Większość podkładek pod mysz sprzedawanych przez sprzedawców ma kształt prostokątny. Jednak coraz częściej można spotkać podkładki asymetryczne lub okrągłe. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na wzór i kolor podkładki pod mysz, a także na jakość jej wykonania. Dobre podkładki tekstylne powinny mieć obszyte krawędzie, aby zapobiec strzępieniu się.

Gamingowa podkładka pod mysz

Podkładka pod mysz może sprawić, że gra będzie przyjemniejsza i poprawi Twoje wyniki. Istnieje wiele rozmiarów i odmian podkładek pod mysz do gier. Najczęstsze wymiary podkładek pod mysz to małe, średnie i duże.

  • Mała podkładka pod mysz - 200 x 250 mm
  • Średnia podkładka pod mysz - 300 x 400 mm,
  • Duża podkładka pod mysz - 400 x 450mm

Można również znaleźć bardzo duże podkładki pod mysz, które mogą pomieścić zarówno klawiaturę, jak i mysz. Rodzaj gry, którą wykonujesz, będzie określał najlepszą podkładkę pod mysz do gier. Mniejsza podkładka pod mysz jest zalecana dla tych, którzy używają swoich myszy przy więcej niż 2000 DPI.

Jaka podkładka pod mysz jest najlepsza?

Najlepsza jest podkładka pod mysz, która spełnia potrzeby użytkownika. Powinna być odpowiedniej wielkości i mieć odpowiednie właściwości. Najlepsza podkładka pod mysz dla Ciebie będzie zależała od Twojej aktywności i innych czynników. Ważnym aspektem podkładki pod mysz jest jej czyszczenie. Ważne jest, aby pamiętać, że podkładki pod mysz mogą się łatwo zabrudzić.

Najlepsza podkładka pod mysz od 100 zł

Dobrą podkładkę pod mysz można kupić już za 100 zł. Warto wspomnieć o następujących modelach, które w tej cenie cieszą się dużą popularnością:

Dream Machines DM PAD XL

Podkładka gamingowa pod myszkę laserową i optyczną. Spód podkładki wykonany jest z maty antypoślizgowej, która ogranicza ślizganie się po biurku. Podkładka występuje w dwóch rozmiarach: S i L.

Kensington Duo Gel-Mousepad

Wkładka żelowa w tej podkładce podpiera nadgarstek i dopasowuje się do jego kształtu. Podkładka ma kształt kwadratu i mierzy 395 mm długości z jednej strony. Spód wykonany jest z antypoślizgowego materiału, który poprawia precyzję podczas pracy.

Logitech G240 Cloth Gaming

Podkładka pod mysz z powierzchnią poddaną obróbce termicznej w temperaturze 200 stopni Celsjusza. Dzięki tej obróbce podkładka pod mysz zapewnia odpowiedni poziom tarcia, co pozwala na płynne manewrowanie, nawet przy niskiej rozdzielczości.