W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z komputerów do pracy, nauki, rozrywki, a nawet do prowadzenia biznesu. Wymagania dotyczące jakości dźwięku w tym środowisku są coraz wyższe, co wynika z potrzeby jasnej i czystej komunikacji. Dlatego też, ważnym elementem każdego komputera jest dobry mikrofon. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli mikrofonów, od prostych konstrukcji do zaawansowanych urządzeń z funkcjami dodatkowymi.

Media Markt to jedno z największych centów handlowych, oferujące różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Wśród dostępnych produktów znajdują się również mikrofony do komputera. W niniejszym artykule, przyjrzymy się ofercie mikrofonów dostępnych w Media Markt, aby pomóc w dokonaniu wyboru najlepszego dla potrzeb użytkownika. Będziemy analizować ich funkcje, jakość dźwięku i cenę, aby uzyskać pełny obraz możliwości, jakie oferują.

Mikrofon Tracer Digital

Mikrofon Tracer Digital zawiera koszyk montowany na statywie. Dzięki temu urządzenie jest bezpieczne, pozbawione wibracji i huśtawki. Możesz dostosować kąt nachylenia do 135 stopni, aby jak najlepiej zaprezentować swój głos i brzmienie instrumentu.

Nagrywany dźwięk jest niezwykle czysty dzięki systemowi aktywnej eliminacji szumów i szerokiemu pasmu przenoszenia. Zastosowany w urządzeniu filtr POP skutecznie blokuje spółgłoski blastyczne, wiatr i inne niepożądane odgłosy. Mikrofon Tracer Digital nagrywa zarówno ludzką mowę, jak i instrumenty w wysokiej jakości bez szumów i zniekształceń. Mikrofon ten doskonale nadaje się do nagrywania muzyki, konferencji, czatu oraz komunikacji w grach online.

Jest łatwy do podłączenia i użytkowania dzięki cyfrowemu wyjściu USB i automatycznej instalacji. Wystarczy podłączyć mikrofon Tracer Digital Pro przez port USB do komputera, aby w ciągu kilku sekund móc korzystać ze wszystkich funkcji urządzenia. Kabel o długości 1,5 m można łatwo podłączyć do każdego urządzenia obsługującego USB.

Mikrofon Genesis Radium 300 XLR

Ten mikrofon studyjny jest idealny zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów streamerów, youtuberów i vlogerów. Mikrofon przekaże dźwięk najwyższej możliwej jakości, co zaowocuje oszałamiającymi nagraniami, które są wolne od szumów tła i niepożądanych odgłosów. Radium 300XLR jest bezkonkurencyjny w swojej klasie ze względu na szeroki wybór akcesoriów.

Mikrofon charakteryzuje się doskonałą jakością dźwięku i rozpoznawaniem głosu. Zapewnia doskonałe tłumienie niepożądanych dźwięków otoczenia oraz wysoki zakres dynamiczny. Stosując wysokiej jakości dodatki i komponenty, można uzyskać ciepłe brzmienie radia, którego każdy pragnie.

Zestawy Radium 300 XLR wyposażone są w długie, stabilne, metalowe ramię, które pozwala na ustawienie mikrofonu gdziekolwiek zechcesz bez wpływu na jego stabilność lub wydajność. Teraz możesz dostosować odległość, wysokość i położenie mikrofonu do swoich potrzeb. Radium 300XLR pozwala Ci działać na Twoich warunkach.

Radium 300 XLR Kit jest dostarczany z długim, stabilnym metalowym ramieniem, które pozwala Ci ustawić mikrofon gdziekolwiek chcesz bez wpływu na jego stabilność lub wydajność. Możesz dostosować odległość, wysokość i położenie mikrofonu do swoich potrzeb. Radium 300XLR pozwala Ci działać na Twoich warunkach.

Wyposażenie mikrofonu zostało wzbogacone o specjalny rozdzielacz sygnału. Dzięki temu Radium 300XLR jest bardziej uniwersalny i kompatybilny. Mikrofon może być podłączony równocześnie ze słuchawkami, które posiadają pojedyncze gniazdo minijack. Od teraz będziesz mógł jasno i czysto przekazywać "informacje" swoim współpracownikom.

Mikrofon GENESIS Radium 600

Radium 600 to wielokrotnie nagradzany mikrofon online, który przekroczy wszystkie Twoje oczekiwania. Radium 600 to wysokiej jakości mikrofon online, który oferuje szeroką funkcjonalność i jakość nagrywania dźwięku. Ten mikrofon zadowoli wszystkich streamerów i youtuberów.

Wygodny, atrakcyjny i twardy futerał, który ułatwia podróżowanie. W komplecie szeroki zestaw, w skład którego wchodzi mikrofon studyjny oraz popfilter, gąbka de-noise oraz statyw z mocowaniami.

Radium 600 to mikrofon pojemnościowy, który posiada charakterystykę kardioidalną. Zbiera on głos w swoim kierunku i odrzuca dźwięki znajdujące się za nim. Radium 600 będzie dobrze reprodukował nagrywany dźwięk w każdych warunkach.

Mikrofon posiada regulację czułości nagrywania oraz głośności odsłuchu. Dzięki temu użytkownik może mieć pełną kontrolę nad procesem nagrywania. Komfort pracy z mikrofonem zwiększają wysokiej jakości pokrętła. Działanie pokręteł możesz skalibrować zgodnie ze swoimi preferencjami.

Nie każde nagranie jest wysokiej jakości. Istnieje wiele udogodnień, które towarzyszą obsłudze Radium 600. Możesz użyć przycisku "mute" Radium 600, aby wyciszyć go w dowolnym momencie. Pozwala to np. na wykonanie pilnej rozmowy telefonicznej.