Redragon to coraz bardziej popularna marka produkująca sprzęt dla graczy, w tym myszki. Firma ta powstała w 2012 roku i od tego czasu skupia się na tworzeniu nie tylko estetycznie atrakcyjnych, ale przede wszystkim funkcjonalnych produktów, które pozwolą graczom na uzyskanie jeszcze lepszych wyników w swoich ulubionych grach. W odróżnieniu od wielu innych marek specjalizujących się w sprzęcie dla graczy, Redragon oferuje swoje produkty w bardzo atrakcyjnych cenach, co czyni je dostępnymi dla szerokiej grupy odbiorców. W tym artykule skupimy się na myszkach Redragon, opisując ich główne funkcje, zalety i cechy, które sprawiają, że są one tak popularne wśród graczy na całym świecie.

Myszka Redragon Impact

W opakowaniu, wraz z myszką Redragon Impact, znalazłem prostą instrukcję obsługi oraz niewielki plastikowy woreczek, który przeznaczony był do przechowywania ciężarków.

Miłym zaskoczeniem była jakość tworzywa, z którego wykonano korpus. Korpus jest bardzo zwarty i sztywny. Materiał nie jest elastyczny pod palcami i sprawia wrażenie, że jest na tyle trwały, że wytrzyma długotrwałe użytkowanie.

Na powierzchni myszy łatwo zbierają się odciski palców. Pomimo zastosowania matowego i błyszczącego gumowanego plastiku, wszelkie odciski palców pozostawione na myszy są łatwo widoczne.

Kabel jest zabezpieczony oplotem i zakończony wtykiem USB 2.0 z pozłacanym wykończeniem. Jego długość wynosi 1,8 m. Problemem jest jego sztywność. Kabel może się blokować i stale obracać, jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca. Jest to bardzo irytujący problem.

Mouse bungee to świetny sposób na zwiększenie komfortu użytkowania Redragon Impact. Dzięki niemu wyeliminujemy wszystkie negatywne skutki sztywnych kabli.

Wiele przycisków, wiele opcji
Do dyspozycji mam 19 przycisków, które mogę dostosować do swoich potrzeb, z czego 12 posiada cyfry i znajduje się na lewym panelu. Tuż pod kciukiem mojej prawej ręki. Każdy z przycisków oferował możliwość mapowania jednej z wielu funkcji w oprogramowaniu. Każda kolumna przycisków jest lekko pochylona, więc łatwo je zidentyfikować moimi palcami.

Standardowo u góry umieszczono dwa przyciski główne, rolkę, "Fire Button" do lewego przycisku myszy oraz dwa przełączniki DPI. Każdy z tych przycisków można było skonfigurować w ograniczony sposób. Producent przewidział również cztery diody LED informujące o aktualnym ustawieniu DPI.

Choć rolka działa dobrze, wolałbym, aby jej skok był bardziej widoczny. Pod spodem myszki Redragon Impact znajduje się przycisk umożliwiający przełączanie się pomiędzy pięcioma zapisanymi profilami. Trochę szkoda, że nie można błyskawicznie przełączać się pomiędzy zapisanymi ustawieniami podczas rozgrywki.

Przyciski to moje dwa największe zarzuty dotyczące komfortu użytkowania Redragon Impact. Niektórzy mogą postrzegać to jako wadę lub zaletę, ale ja uważam to za problem.

Po pierwsze, skoki wszystkich przycisków, a szczególnie przełączników numerycznych, są bardzo miękkie i trudne w odbiorze. Jestem przyzwyczajony do przełączników, które wyraźnie wskazują, kiedy są wciśnięte. Tutaj jednak brakuje im tego charakterystycznego kliknięcia.

Drugą denerwującą rzeczą jest "Fire Button", znajdujący się po lewej stronie lewego przycisku myszy. Przy standardowym ustawieniu komputer odczytuje tylko trzy kliknięcia.

Powiem szczerze, że nigdy nie korzystałem z tego rozwiązania w żadnej myszce z takim przyciskiem. Można go zmapować pod inną funkcję, jednak jest wiele innych przełączników, które znajdują się w mniej czułych punktach konstrukcji. "Fire Button" usuwa przestrzeń roboczą mojego lewego przycisku myszy. Jest to ten, którego używam najczęściej i tak cenny dla mnie.

Jeszcze jedna ważna rzecz dotycząca komfortu użytkowania. Myszka jest bardzo ciężka i wynosi 176,6 grama. Co prawda możemy zmniejszyć wagę myszki poprzez usunięcie jej ciężarków, ale i tak spada to do 157,4g (jest 8 ciężarków o wadze 2,4g każdy). To już zależy od Was i Waszych upodobań.

Jak każdy produkt, mysz Redragon Impact ma swoje wady. Wady te nie są znaczące, ale nie przeszkadzają myszce Redragon Impact w byciu świetnym produktem. Jest to w istocie bardzo dobrze zaprojektowane akcesorium.

Powtórzę, że umiejscowienie przycisku do przełączania się między profilami nie jest dla mnie właściwe. "Fire Button" również nie jest potrzebny i zmniejsza przestrzeń dostępną dla lewego przycisku. Pozostałe przyciski mogłyby mieć bardziej widoczne skoki, co dotyczy również rolki, która jest trochę za miękka.

Mimo że Redragon Impact wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, na jego powierzchni wciąż widoczne są odciski palców. Również układ oprogramowania jest mocno przestarzały. Dobrym pomysłem byłaby zmiana interfejsu na coś bardziej nowoczesnego.

Kabel jest również zbyt sztywny i może powodować dyskomfort, jeśli na biurku nie ma wystarczająco dużo miejsca. Kabel uwielbia łapać mysz i stawia opór wszelkim ruchom.

O pozostałych elementach gryzonia mogę wypowiadać się tylko pozytywnie.

Myszka Redragon Shark

Tylko prawa ręka może korzystać z typowej dla myszki konstrukcji palm grip. Myszka ze względu na swoją wagę wymaga takiego chwytu, aby umożliwić dobrą kontrolę. Nie jest ona zbyt duża i wygodnie mieści się w naszych dłoniach. Najlepiej trzymać ją w dłoniach o długości 17-19 cm. Kciuk może spoczywać na niewielkiej platformie po lewej stronie. Rowki na serce, a także małe palce znajdują się po prawej stronie. Trudno jest utrzymać palce w tych miejscach. Rowki te nie przeszkadzały nam w codziennej pracy i było wystarczająco dużo miejsca na ułożenie palców. Należy zauważyć, że prawa strona uchwytu utrudnia trzymanie myszy. Odczuwamy brak kontroli i pewności siebie podczas podnoszenia myszy. Profil myszy ma zazwyczaj kształt bułki. Oznacza to, że linia grzbietu opada równo w kierunku przodu i tyłu, zaczynając się w najwyższym punkcie myszy. Prawa strona myszy jest lekko pochylona. Można z niej korzystać trzymając palec w sposób 1+2+2.

Myszka waży 150g z bateriami, oraz 100g bez baterii. Jest to spora waga. Widać, że jest ciężka. Jednak większa mysz pozwoliłaby na pewniejszy chwyt i wyższy stosunek wielkości do wagi. Rozkład masy jest nierównomierny. Większy ciężar jest odczuwalny w tylnej części. Z powodu złego rozłożenia masy ruchy mogą być niepewne i niewygodne. Mysz jest stabilna, co jest zaletą.

Myszy Redragon Shark to świetny wybór dla osób, które chcą mieć bezprzewodowego gryzonia w przystępnej cenie, ale nie zależy im na rywalizacji w grach online. Głównym powodem niemożności korzystania z tej myszy jest jej duża waga (150 g), a także opóźnienie głównych przycisków. Jest to zauważalne w CS, ale w normalnej pracy jest jeszcze niezauważalne. Mysz jest świetną propozycją dla osób, które używają bezprzewodowych myszy do pracy lub niedzielnego grania. Sensor PMW3330 jest godnym wyborem. Producent nie zaoferował jednak możliwości wyboru dpi z innych predefiniowanych ustawień. Na pochwałę zasługuje również jakość wykonania myszki. Mysz działa bez zarzutu - brak luzu, dobre podzespoły, przyjemne krycie, bezprzewodowość działająca jak należy, a nawet ślizgacze działają sprawnie. Klik przycisków głównych sprawia wrażenie bardzo czułego i wyrazistego. Ta mysz jest idealna dla osób, które wymagają dużej ilości przycisków. Model ten ma bardzo ograniczone możliwości sterowania, ze względu na bardzo mały edytor makr. Jednak sam fakt ich istnienia jest plusem.

Redragon Shark otrzymuje od naszego zespołu rekomendację, gdyż ma szansę znaleźć odbiorców, którzy będą z niej zadowoleni. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że bezprzewodowe myszki w tym przedziale cenowym są od nich ledwie lepsze.

Myszy do gier Redragon Sniper Pro

Redragon Sniper Pro może być czymś więcej niż tylko myszką do gier. To także Twoje centrum dowodzenia, które możesz nosić w dłoni i używać do prowadzenia swojej drużyny do zwycięstwa. Ta futurystycznie wyglądająca mysz jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby opanować grę. Precyzyjny sensor, programowalne przyciski i wiele innych. Możesz grać bezprzewodowo lub przewodowo i mieć pełną kontrolę nad grą.

Doskonałe odwzorowanie ruchu

W szybkiej grze liczy się każda sekunda i musisz szybko reagować. Sensor o natywnej rozdzielczości do 16000 DPI pozwala na precyzyjne odwzorowanie ruchów. Teraz możesz kontrolować każdy ruch, a Sniper Pro zareaguje dokładnie tak, jak chcesz. Kółko przewijania posiada specjalny wskaźnik, który wskazuje 5 trybów DPI.

Programowalne przyciski i profile pamięci

Ta mysz jest idealna dla profesjonalnych graczy, którzy testują wiele różnych taktyk. Redragon Sniper Pro posiada aż 9 programowalnych przycisków oraz możliwość zapisania do 5 profili. Dzięki temu możesz wypracować swoje najlepsze strategie i dostosować je do odpowiedniego gatunku gry.

Komfort podczas długich maratonów

Redragon Sniper Pro został stworzony z naciskiem na ergonomię. Jej wyprofilowana konstrukcja pozwala na idealne dopasowanie do dłoni, co zmniejsza dyskomfort podczas długich maratonów gier. Sterowanie grą odbywa się za pomocą teflonowych ślizgaczy, a boczne panele wykonane są z antypoślizgowego tworzywa, co zapewnia pewny chwyt