Większość osób posiada w swoim domu komputer stacjonarny. Choć jest to ważny sprzęt, to jednak wprowadza do domu również mnóstwo kabli. Każdy element musi być podłączony, od myszki po głośniki. Nie dziwi więc fakt, że ludzie coraz częściej szukają rozwiązań bezprzewodowych, aby zmniejszyć liczbę i złożoność swoich kabli. Jeśli jesteś jedną z tych osób, zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem. W którym wymieniamy najlepsze klawiatury bezprzewodowe na allegro.

Klawiatura Logitech K800

Logitech, to szwajcarska firma, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów komputerowych, jest doskonale znana. Klawiatura bezprzewodowa Logitech K800 znalazła się na pierwszym miejscu ze względu na wysoką jakość produktów.

Do opisywanego modelu dołączona jest funkcja PerfectStroke(tm). Ten specjalny system działania klawiszy sprawia, że działają one cicho. Klawisze nie wymagają dużego nacisku. Wystarczy lekkie brzdęknięcie. Korzystanie z tej klawiatury to prawdziwa radość.

Ciekawym rozwiązaniem jest podświetlenie klawiszy. Producent zastosował podświetlenie znaków na klawiaturze, więc światło nie powinno rozpraszać. Pozwala to na korzystanie ze sprzętu przy minimalnym oświetleniu. Bez problemu zidentyfikujemy klawisze podczas pracy lub zabawy w nocy, bez konieczności włączania dodatkowego oświetlenia.

Jasność podświetlenia możemy regulować za pomocą klawiszy F5 lub F6. Logitech Unified łączy się z klawiaturą. Ten specjalny odbiornik jest dołączony do urządzenia i musi być podłączony do złącza USB w komputerze. Pozwala on na bezprzewodową komunikację klawiatury. Wielu użytkowników uważa Logitech K800 za najlepszą klawiaturę bezprzewodową. Jej ergonomiczna konstrukcja, cicha praca oraz podświetlenie, które włącza się podczas korzystania ze sprzętu to jej największe zalety.

Klawiatura bezprzewodowa Logitech K800 ma wymiary 48,7 cm długości, 19,5 cm szerokości i 2,7 cm wysokości. Waga urządzenia to 750 g.

Klawiatura Microsoft Sculpt L5V - 00021

Microsoft Sculpt L5V00021 to jedna z naszych najdroższych propozycji. Jest też jedną z najbardziej unikatowych. Dla niektórych użytkowników może być jednak dobrą ofertą, ponieważ przy zakupie tej bezprzewodowej klawiatury otrzymujemy aż trzy elementy.

W zestawie znajduje się ergonomiczna mysz, która ma za zadanie utrzymać dłoń i nadgarstek użytkownika w naturalnym miejscu. Powinna ona zmniejszyć bóle dłoni po długich godzinach pracy. W zestawie znajduje się również technologia Bluetrack, dzięki której użytkownik może pracować na każdej powierzchni. Kolejną cechą jest oddzielna klawiatura numeryczna.

Klawiatura bezprzewodowa jest najważniejszym elementem tego zestawu. Jej konstrukcja ma umożliwiać naturalne ułożenie nadgarstków i przedramion. Jest to świetny model dla osób, które spędzają długie godziny przy komputerze.

Klawiatura posiada również amortyzowaną podstawkę, dzięki której możemy podeprzeć nasze nadgarstki podczas pracy. Klienci, którzy zakupili ten produkt mówią, że klawiatura i mysz pozwalają na wygodne ułożenie rąk. Wielu konsumentów wskazuje również na oddzielny blok numeryczny jako dodatkową zaletę tej klawiatury.

Mysz bezprzewodowa Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop sprzedawana jest w zestawie. Do zasilania urządzenia służą dwie baterie AA.

Klawiatura Logitech K400

Logitech to nasza kolejna propozycja. Klawiatura bezprzewodowa Logitech K400 to niedroga i niezawodna opcja. Model ten charakteryzuje się bardzo dużym zasięgiem, który wynosi aż 10 metrów. Sprzęt ten jest idealny zarówno dla użytkowników komputerów, jak i osób szukających połączenia ze SmartTV.

Model ten idealnie nadaje się również do współpracy z telewizorem. Ta bezprzewodowa klawiatura posiada 3,5-calowy panel dotykowy. Te dwa urządzenia stanowią jedno.

Logitech K400 posiada również odbiornik Logitech Unifying Receiver, który przekazuje sygnał z klawiatury po podłączeniu jej do złącza USB. Sprzęt jest łatwy w instalacji. Z klawiatury można korzystać od razu po podłączeniu do odbiornika. Nie jest wymagana instalacja dodatkowego oprogramowania. Model ten jest przenośny.

Klawiatura ta ma kompaktowe rozmiary. Jej przechowywanie również jest priorytetem dla producenta. Sprzęt możemy przechowywać w pionie dzięki jego cienkiej konstrukcji. Logitech K400 jest chwalona przez konsumentów. Najbardziej podoba im się wbudowany touchpad, który posiada również dwa klawisze. Klawiatura jest cicha i ma duży zasięg według użytkowników.

Klawiatura bezprzewodowa Logitech K400 posiada touchpad. Produkt jest kompatybilny z systemami Windows 7, Windows 8 i Windows 10 lub nowszymi, Android 5 i Chrome OS.

Klawiatura Apple Magic MLA22Z/A

Na koniec chcieliśmy przedstawić sprzęt z logo i symbolem nadgryzionego jabłka, czyli Apple. Firma ta znana jest z wysokiej jakości produktów i świetnego designu. Mimo, że klawiatura bezprzewodowa Apple Magic MLA22Z/A jest najdroższa, nie powinna być pominięta przez żadnego fana Apple Magic.

Model ten wyróżnia się przede wszystkim pięknym designem. Minimalistyczny design tego modelu oraz biały kolor sprawią, że każde biuro będzie wyglądało świetnie. Wbudowany akumulator wytrzyma około miesiąca bez konieczności ładowania.

Klawiatura Apple Magic MLA22Z/A została również wyposażona w technologię, która automatycznie łączy się z każdym komputerem Mac znajdującym się w jej zasięgu. Do nawiązania połączenia wykorzystywany jest Bluetooth. Urządzenie posiada również port Lightning. Mechanizm nożycowy klawiatury ułatwia pisanie na urządzeniu.

Klawisze są ciche i precyzyjne podczas pracy. Recenzje klawiatury bezprzewodowej Apple Magic MLA22Z/A stwierdzają, że ma ona piękny design, niewielkie rozmiary i jest lekka. Klawisze są również bardzo precyzyjne, według konsumentów.

Klawiatura bezprzewodowa Apple Magic dostarczana jest w białej obudowie. Wymiary urządzenia to 11,5 cm długości, 27,9 cm szerokości, a wysokość można regulować od 0,4 cm do 1,1 cm.