Najlepsza myszka do gier musi spełniać kilka kluczowych parametrów. Ważna jest nie tylko ergonomia, ale także precyzyjny sensor o szybkim czasie reakcji. W zależności od ceny można wybierać spośród bardziej lub mniej rozbudowanych sprzętów. Można na przykład zdecydować się na dodatkowe programowalne przyciski lub konfigurowalne podświetlenie RGB. Albo nawet oprogramowanie, które pozwala zaprogramować ulubione ustawienia z poprzednich gier.

Nasza lista TOP 10 pomoże Ci wybrać odpowiednią myszkę do Twojej sytuacji. Stworzyliśmy ranking dziesięciu myszy gamingowych wartych uwagi.

Mysz gamingowa LOGITECH G502 Hero

Bezprzewodowa myszka gamingowa Logitech G502 Hero jest pierwsza na naszej liście. Oferuje szeroki wachlarz opcji personalizacji. Możesz grać jak chcesz dzięki 11 programowalnym przyciskom i pięciu profilom ustawień. Urządzenie pozwala również na dostosowanie wagi myszy do swoich preferencji. Wysoka rozdzielczość urządzenia i szybkość co najwyżej 400 IPS sprawia, że świetnie nadaje się ono do grania w dynamiczne gry.

GENESIS Krypton Gaming Mouse 150

Następna na naszej liście jest myszka Genesis Krypton150. Posiada ona interfejs USB, sześć przycisków, regulację DPI na 4 poziomach oraz podświetlenie LED w siedmiu przepięknych kolorach. Mysz jest ergonomiczna, lekka i posiada sześć programowalnych przycisków. Dzięki temu użytkownik będzie mógł ją spersonalizować.

Mysz gamingowa RAZER DeathAdder Essential

Razer DeathAdder Essential posiada rozdzielczość 6400 pikseli na cal oraz możliwość regulacji ustawień. Sensor optyczny nie wymaga podkładek pod mysz i sprawdza się nawet na powierzchni biurka. Urządzenie można dostosować do swoich upodobań dzięki 5 programowalnym przyciskom. Mysz wygląda też świetnie dzięki podświetleniu.

Myszki gamingowe STEELSERIES Rival 600

Mysz Steelseries Rival 600 posiada wysoką rozdzielczość, która pozwala na wykonywanie płynnych ruchów dopasowanych do rozgrywki. Model wyposażony jest w pięć przycisków, których funkcję można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Atutem urządzenia jest możliwość przechowywania do 256 kombinacji wagowych, co pozwala użytkownikowi dostosować mysz do swoich preferencji. Atutem jest sensor TrueMove3+, który pozwala na precyzyjne śledzenie ruchu.

Myszki gamingowe MAD DOG GM700

W najlepszej myszce gamingowej powinien znaleźć się sensor o wysokiej czułości. Czujnik ten ograniczy ilość ruchów ręki, które mysz może wykonać na podłożu. Mad Dog GM700 posiada 8000 dpi oraz 7-stopniową regulację. Pozwala to na dostosowanie czułości do rozgrywki i preferencji użytkownika. Do modelu dołączone jest oprogramowanie do konfiguracji funkcji przycisków.

Mysz gamingowa STEELSERIES Rival310

Kolejną myszką gamingową firmy Steelseries jest model Rival 310. Dużą zaletą jest wewnętrzna pamięć. Użytkownicy mogą zaprogramować preferowane ustawienia, a za pomocą oprogramowania szybko wczytać poprzednie konfiguracje. Mysz ma wysoką rozdzielczość (12 000 dpi) i szybki 350 IPS. Posiada sześć przycisków, które można zaprogramować, a także czuły sensor i technologię redukcji szumów.

GENESIS Krypton Gaming Mouse 770

Najlepsza mysz do gier powinna płynnie wchodzić w interakcję z użytkownikiem. Genesis Krypton 770 oferuje wysoki zakres regulacji rozdzielczości do 12 000 dpi oraz prędkość 250 IPS. Pozwala to na precyzyjną rozgrywkę. Właścicielom tego modelu spodobają się dodatkowe funkcje w postaci przycisków do programowania, wbudowanej pamięci oraz konfigurowalnej palety RGB.

Myszka gamingowa MAD DOG GM701W

Ta mysz przekracza oczekiwania doświadczonych graczy. Posiada czułość na poziomie 8000 dpi oraz możliwość regulacji ustawień na 7 poziomach. Przycisk pod rolką ułatwia zaprogramowanie tej funkcji. Możesz zaprogramować 7 przycisków zgodnie ze swoimi preferencjami. Uzupełnieniem przycisków jest bogata paleta podświetlenia RGB oraz 2-metrowy kabel, który pozwala na maksymalne manewrowanie.

Myszki gamingowe MAD DOG GM300

Mysz Mad Dog GM300 to propozycja dla graczy, którzy potrzebują podstawowego modelu. Urządzenie to ma rozdzielczość 2400 i można ją regulować na czterech poziomach. Posiada sześć przycisków i sensor, który może poruszać się z maksymalną prędkością 0,76 m/s. Jest zbudowana z myślą o trwałości i posiada wytrzymały, 2-metrowy kabel w tekstylnym oplocie.

STEELSERIES Sensei 310 Ambidextrous mysz gamingowa

Ta wszechstronna mysz do gier jest gotowa na każdą grę. Wyposażona jest w 8 programowalnych przycisków i sensor optyczny, który redukuje szumy, aby zapewnić realistyczne odwzorowanie ruchów myszy w grze. Steelseries Sensei 310 Ambidextrous ma solidną, ergonomiczną konstrukcję i umożliwia szybki powrót do preferowanych ustawień dzięki oprogramowaniu do personalizacji.