Jaka jest najlepsza mysz bezprzewodowa do laptopa? I które modele są najbardziej godne uwagi? Ten przegląd wskaże Ci najlepsze gryzonie, które mogą być Twoimi towarzyszami podróży.

Touchpad nie jest najlepszym narzędziem do obsługi laptopa. Gryzoń z ogonem z kolei ogranicza mobilność naszego sprzętu. Ten problem można rozwiązać w prosty sposób. W tym przeglądzie wyjaśnimy, jaka mysz bezprzewodowa jest najlepsza do różnych zastosowań i polecimy najlepsze myszy dla użytkowników o konkretnych potrzebach.

Istnieją modele w różnych przedziałach cenowych, które można dostosować do różnych potrzeb. Mamy uniwersalne myszki zaczynające się od 100 zł. Mamy też myszki do pracy, które są nieco droższe, natomiast są myszki do gier i gryzonie dla tych, którzy po prostu chcą grać w swoje ulubione gry bez względu na to, gdzie się znajdują. Mysz bezprzewodowa może być równie dobra jak mysz przewodowa, podkreślamy.

Jak powinna wyglądać myszka do laptopa?

Bezprzewodowa mysz do laptopa musi być lekka i smukła. Ma być towarzyszem dla laptopa. Ważne jest również, aby kształt myszki zapewniał odpowiedni komfort pracy, pomimo niewielkich rozmiarów. Powinna posiadać precyzyjny sensor o czułości minimum 1000 DPI oraz dodatkowe przyciski do codziennych zadań i pracy.

Tego typu urządzenie można podłączyć do komputera za pomocą pasma 2,4 GHz. W tym celu należy podłączyć nanoodbiornik do portu USB. Jak połączyć mysz bezprzewodową z laptopem, który nie posiada USB? Odpowiedzią na to pytanie są myszy Bluetooth. Trzeba się upewnić, że notebook jest wyposażony w odpowiedni moduł.

Oto pięć najlepszych myszy bezprzewodowych, które naszym zdaniem równie dobrze sprawdzają się w domu i poza nim.

Jaka mysz bezprzewodowa jest najlepsza do laptopa? Polecane przez nas myszy mobilne:

  • Microsoft Mobile Mouse 1850 - tania mysz do laptopa
  • Logitech M330 - cicha mysz o długim czasie pracy
  • Microsoft Mobile Mouse 3600 - myszka z funkcją Bluetooth
  • Logitech M590 - Ergonomiczna mysz dla 2 komputerów
  • Razer Atheris - Gamingowa mysz do laptopa

Microsoft Mobile Mouse 1850

Zestawienie TOP 5 rozpoczynamy od bardzo prostej, ale popularnej, myszki do laptopa. Wydaje się ona być doskonałym przykładem tego, jak powinien wyglądać tego typu gryzoń. Jest lekka i przenośna, więc można ją zabrać w podróż lub do pracy. Jest jednak precyzyjna i wyprofilowana w sposób zapewniający wysoki poziom ergonomii. Microsoft Mobile Mouse 1850 jest łatwa w użyciu, niezależnie od tego, czy trzymasz ją w prawej czy lewej ręce. Ma również długą żywotność baterii, która może trwać nawet do sześciu miesięcy.

Logitech M330

Logitech M330 Silent PLUS to mysz, którą powinieneś rozważyć, jeśli cicha praca jest dla Ciebie ważna. Jej klik jest cichszy niż wielu konkurentów. Sprawdzi się w pokoju z rodzeństwem, małżonkiem czy partnerem. Ale na tym zalety się nie kończą. Ma ergonomiczny kształt (tak długo, jak prawa ręka znajduje się na jego plecach), długi czas działania (do 24 miesięcy) i zastosowanie trwałych materiałów. W tej cenie to świetna opcja.

Microsoft Mobile Mouse 3600

Do tej pory przedstawiliśmy myszki, które łączą się z komputerami za pomocą pasma 2,4GHz. Wymagają one podpięcia nanoodbiornika do portu USB. Co zrobić, gdy w laptopie nie ma dostępnego gniazda? Można przygotować się na taką ewentualność, korzystając z myszy Bluetooth (natomiast komputer musi być wyposażony w odpowiedni moduł). Dobrym wyborem jest Microsoft Mobile Mouse 3600. Gryzoń wyposażony jest w sensor BlueTrack, który jest precyzyjny na niemal każdej powierzchni oraz kółko przewijania w czterech kierunkach. Warto też zaznaczyć, że bateria wystarcza na rok pracy. Symetryczna konstrukcja sprawia, że nadaje się zarówno dla lewej, jak i prawej ręki.

Logitech M590

Logitech M590 to najlepsza propozycja, jeśli szukamy uniwersalnej myszy, która sprawdzi się na każdej powierzchni. Posiada ona precyzyjny sensor oraz 4-kierunkowe kółko przewijania. Są też dodatkowe przyciski dla zwiększenia wygody. Ergonomiczna konstrukcja jest trwała i długowieczna. Użytkownicy docenią również jej cichą pracę i dwuletnią żywotność baterii. Najważniejszą zaletą gryzonia jest możliwość podłączenia do dwóch komputerów jednocześnie. Technologia Flow umożliwia bezproblemowe przełączanie się z jednego na drugi.