Ze złączy innych niż USB-C rezygnuje coraz więcej producentów laptopów. Co jednak z użytkownikami, którzy wymagają innych portów? Firmy takie jak Baseus mogą im pomóc, oferując stację dokującą Baseus Working Station. Jest to hub USB C 16 w 1.

Prawdopodobnie kupiłeś komputer tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie można go podłączyć do drukarki, karty microSD, skanera czy monitora. To nie koniec! Nawet jeśli Twój laptop nie ma wymaganych portów, a jedyne dostępne złącza to USB-C, stacja dokująca może zwiększyć jego możliwości.

To akcesorium pozwala na podłączenie wielu urządzeń i zasilania ładowarki do jednego gniazda w komputerze. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które często zabierają swoje notebooki do pracy lub na kanapę. Wystarczy podłączyć jeden kabel, aby wrócić do biurka i wszystkich urządzeń peryferyjnych.

Baseus - Stacja dokująca

Baseus Working Station to jeden z przykładów stacji dokującej, której zakup warto rozważyć. Jest to hub USBC 16 w 1, który może zastąpić aż 16 adapterów. Zajmuje on jednak tylko jeden port w komputerze. Adapter ten ma nietypowy kształt i zawiera takie gniazda jak:

  • Wejście na karty pamięci SD i microSD
  • Dwa porty USB-C do przesyłania danych i podłączania akcesoriów;
  • Dostępne są dwa dodatkowe porty USB-C (do podłączenia do komputera lub zasilacza)
  • Trzy porty USB 3.0 oraz dwa porty USB 2.
  • Złącze minijack 3,5 mm, które działa w obu kierunkach
  • Wejścia VGA i HDMI 4K służą do podłączenia monitora.
  • Jack RJ45 (lub Ethernet do połączenia z Internetem);
  • Alternatywne zasilanie: Wejście DC 12 V

Stacja dokująca obsługuje szybki transfer danych, wykonując. Maksymalny transfer danych dla portów USB 2.0 wynosi 480 Mb/s. Porty USB 3.0 pozwalają jednak na transfery do 5 Gbps. Czytnik kart może odczytać jedną kartę w danym momencie, microSD lub SD, o maksymalnej pojemności 2 TB.

Złącze Ethernet zapewnia w tym modelu przepustowość 1 Gbps. Port HDMI obsługuje rozdzielczość 4K, ale niestety tylko przy 30 klatkach na sekundę. Złącze minijack 3,5 mm można wykorzystać jako port wejściowy lub wyjściowy.

Pobór mocy w stanie spoczynku przez stację dokującą wynosi zaledwie 2W. Urządzenie mierzy 80x80x165mm. Do stacji dokującej dołączona jest również podstawka, która umożliwia postawienie jej pionowo na biurku. Wciąż jednak można spakować akcesorium do plecaka i zabrać je w podróż służbową.

Stacja dokująca Baseus HUB USB-C Mate Docking

Stacja dokująca z portem USB C dla Samsunga i Huawei. Posiada siedem portów. Dzięki niej możesz przekształcić swój smartfon w pełni dostosowany komputer stacjonarny. Do smartfona można podłączyć klawiaturę i myszkę poprzez dwa porty USB 2.0. Dzięki temu edycja dokumentów i granie w gry będzie znacznie łatwiejsze. Wyjście HDMI umożliwia przesyłanie obrazu ze smartfona do telewizora lub monitora. Obsługuje ono rozdzielczości do 4K, co pozwala cieszyć się krystalicznie czystymi filmami bez utraty jakości. Podłączenie kart SD/MicroSD do huba może zapewnić dodatkową pamięć masową. Aluminiowe wykończenie adaptera nada Twojemu domowi lub biuru elegancki, nowoczesny wygląd, zapewniając jednocześnie niezrównaną trwałość.

Przesyła wideo 4K HD, które zapewnia niesamowitą klarowność i szczegółowość. Kabel HDMI można podłączyć do monitora i stacji dokującej, aby umożliwić użytkownikom oglądanie filmów, przeglądanie Internetu, dostęp do sieci społecznościowych, słuchanie i odtwarzanie muzyki oraz dostęp do telewizji cyfrowej.

Adapter ma niewielkie rozmiary i smukły kształt. Wykonany jest z wytrzymałego stopu aluminium, który skutecznie usuwa ciepło z wnętrza. Materiał stopu aluminium wyróżnia się wysokiej jakości wyglądem oraz antyoksydantami, które zapobiegają rdzewieniu. Adapter przeszedł liczne testy bezpieczeństwa i otrzymał liczne certyfikaty. Do budowy użyto wysokiej jakości komponentów. Wysokiej jakości komponenty, światowej klasy chipy, najnowocześniejsze obwody i wytrzymała dwuwarstwowa powłoka gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność. Chipset sterujący dopasowuje prąd do urządzenia, chroniąc je przed uszkodzeniem. Zapewnia ochronę przed przeładowaniem, rozładowaniem i przepięciem. Chroni zarówno akcesorium, jak i telefon.

Produkty takie jak stacje dokujące firmy Baseus cieszą się dobrymi opiniami, a ich sprzedaż ciągle rośnie.