Steelseries to uznana marka produkująca sprzęt dla graczy, w tym myszki. Od swojego powstania w 2001 roku firma skupia się na tworzeniu nie tylko estetycznie atrakcyjnych, ale przede wszystkim funkcjonalnych produktów, które pozwolą graczom na uzyskanie jeszcze lepszych wyników w swoich ulubionych grach. W tym artykule skupimy się na myszkach Steelseries, opisując ich główne funkcje, zalety i cechy, które sprawiają, że są one tak popularne wśród graczy na całym świecie.
Myszka SteelSeries Rival 600
W ostatnich latach na rynku topowych myszek gamingowych niewiele się zmieniło. Ich ceny pozostały nadzwyczaj stabilne. SteelSeries Rival 600 to jedna z niewielu nowości. Posiada dwa sensory, a nie powszechny laser i sensor optyczny. Rival 600 posiada sensor TrueMove 3, który bazuje na optyce Pixart 3360 oraz dodatkowy czujnik głębokości. Wykrywa on podniesienie myszy w celu zmiany pozycji (ale nie kursora/celu) i zapobiega rejestrowaniu niepożądanych ruchów. Jest on przeznaczony dla prawej ręki i posiada różne wgłębienia. Nie są one jednak w ogóle odczuwalne. Waga myszki to 96 g. Można ją zwiększyć poprzez dodanie 8 ciężarków (po 4g każdy). Gryzoń wykonany jest z matowego materiału przypominającego gumę. Doskonale leży w dłoni, ale po dłuższym użytkowaniu może zostawiać odciski palców, które trudno zmyć. Rival 600 posiada 7 konfigurowalnych przycisków. Entuzjaści RGB będą mieli jednak najwięcej zabawy z oprogramowaniem SteelSeries Engine, które pozwala na tworzenie różnych efektów w każdym z 8 obszarów podświetlenia.
Myszka SteelSeries Sensei Ten
SteelSeries Sensei Ten w nowej odsłonie to mysz przeznaczona dla najbardziej wymagających graczy. Sensor optyczny TrueMove Pro został opracowany we współpracy z firmą PixArt. Pozwala on na pracę w rozdzielczości od 50 do 18 000 pikseli na cal. Można również regulować czułość o 50 punktów na cal (częstotliwość odświeżania wynosi 1000 Hz). SteelSeries udostępniło gryzoniowi osiem programowalnych przycisków. Dwa główne mają wytrzymać około 60 milionów naciśnięć. Co prawda nie udało nam się zweryfikować tych twierdzeń, ale trzeba zaznaczyć, że niewielu producentów może zagwarantować tak wysokie liczby. Sensei Ten jest wyposażony w wewnętrzną pamięć, która może przechowywać profile myszy. Otrzymujesz również dwustrefowe podświetlenie RGB (zarówno w rolce myszy, jak i w logo producenta). Aplikacja SteelSeries Engine oferuje wiele możliwości konfiguracji. Symetryczna obudowa może być używana zarówno w lewej, jak i prawej ręce. Wykonana jest z matowego, miękkiego w dotyku materiału. Całe urządzenie waży 92g, wraz z kablem.
Myszka SteelSeries Aerox 3
SteelSeries ma w swojej ofercie również myszkę z "dziurą". Aerox 3, bo tak się potocznie nazywa, to urządzenie dla graczy z wyższej półki. Widać to chociażby po cenie. Urządzenie kosztuje 220 złotych, ale to tylko w celach promocyjnych. Zazwyczaj jest ono droższe. Otrzymujesz lekką, odporną na wodę i zabrudzenia konstrukcję, którą możesz w pełni kontrolować. W modelu znajduje się sensor optyczny TrueMove Core, który waży zaledwie 57g. Dokładnie śledzi on ruchy gracza i odtwarza je na ekranie. Posiada również maksymalną rozdzielczość 8 500 punktów na cal, 6 przycisków, które można dostosować, oraz kabel USB-C. Wygląda solidnie i faktycznie jest bardzo wytrzymały. Nie zużyje się szybko, jeśli w ogóle. Przełączniki mają żywotność 60 milionów kliknięć, co świadczy o ich wysokiej trwałości.
Myszka SteelSeries Rival 5
Rival 5 to solidna konstrukcja. Widać to już na pierwszy rzut oka. W parze z wielkością i wytrzymałością gryzonia idzie zaskakująco niska waga. Jak podaje producent, gryzoń waży 85 gramów. Mysz została wykonana z miękkiego tworzywa, które jest łatwe w czyszczeniu. Jak można się spodziewać po modelu z wyższej półki, wszystkie elementy zostały idealnie spasowane. Na lewej stronie urządzenia znajdują się 4 przyciski. W praktyce można im przypisać do pięciu funkcji. Miejsce na kciuk znajduje się nad wydłużonym przyciskiem. Dwa oddzielne przyciski można odchylać w górę i w dół. Pod scrollem widoczne było również migotanie. Można go wykorzystać do regulacji DPI w zależności od potrzeb.
Myszka SteelSeries Rival650
Rival 600 był świetną myszką z niesamowitym podświetleniem i świetnym sensorem. SteelSeries ma nową opcję bezprzewodową: Rival 650. Ta mysz jest droga w cenie 340-500 złotych. Ma też wszystkie zalety "przewodowej" alternatywy. Brak lagów gwarantuje autorski system komunikacji z komputerem. Choć bateria wystarcza na maksymalnie 24 godziny pracy, atrakcyjną cechą jest szybkie ładowanie. Baterię można naładować w zaledwie kilka minut i wystarczy ona na około 10 godzin gry. Do Rival 650 możemy dodać wagę, która nie należy do najlżejszych gryzoni.
Komentarze (0)