Klawiatura to nieodłączny element rozgrywki na PC. Dobra klawiatura mechaniczna to najlepszy sposób, aby cieszyć się grą. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam trzy klawiatury marki uRage - każda z nich ma świetne recenzje!

Klawiatura gamingowa uRAGE Exodus 900

Po otwarciu klawiatury uRAGE Exodus 900 pierwsze co rzuca się w oczy to prosta, ale elegancko zaprojektowana klawiatura. Mierzy ona 45,5 x 17,5x 4 cm. Dla wygody graczy stworzona została magnetyczna podkładka. Można ją łatwo przymocować do klawiatury. Wykonana jest z materiału, który nie ogranicza ruchów nadgarstków do różnych klawiszy. Pozwala to na płynną rozgrywkę. Kabel łączący klawiaturę z naszym komputerem ma długość 1,8m. Nie mam żadnych wątpliwości co do jego wydajności. Nie tylko kabel zasługuje na pochwałę. Klawiatura jest bardzo wysokiej jakości, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest wyceniona na niecałe 300 zł. Cicha klawiatura mechaniczna w Exodusie 900 to ogromna zaleta. Większość użytkowników tego typu sprzętu zdaje sobie sprawę z hałasu, jaki potrafią wywołać klawiatury mechaniczne, zwłaszcza podczas intensywnej gry lub szybkiego pisania. Zaskoczeniem mogą być pokrętła regulacji głośności w Exodusie 900.

Koniec z niekończącymi się kombinacjami FN+przycisk. Ta klawiatura posiada sześć przycisków makro, które pozwalają na przypisanie dodatkowych klawiszy lub ich kombinacji. Entuzjaści RGB również znajdą coś dla siebie. Exodus 900 posiada kolorowe podświetlenie na klawiszach i na zewnątrz. Funkcję tę można ręcznie regulować lub wykorzystać w specjalnej aplikacji. Trzeba wspomnieć, że aplikacja nie jest łatwa do zdobycia. Gdy już ją pobierzemy, możemy stworzyć wiele profili użytkowników. Każdy profil będzie mógł włączyć różne rodzaje podświetlenia. Jest to świetna funkcja dla wielu użytkowników jednego komputera.

Klawiatura mechaniczna uRAGE Exodus 900 to solidne, dobrze wykonane urządzenie, które oferuje wiele przydatnych rozwiązań technicznych oraz cichą pracę.

Klawiatura gamingowau Rage Mechanical

Niemiecki producent zdecydował się na zachowanie niezmienionej konstrukcji klawiatury mechanicznej. Jest to unikalne połączenie plastiku i aluminium. Obudowa klawiatury wygląda jak bryła o nieregularnych kształtach z wieloma wycięciami w metalowej płycie. Do tych znajdujących się po lewej stronie będziemy mogli dołączyć specjalny silikonowy oparcie na nadgarstki. Sprawdza się on świetnie i znacznie poprawia komfort podczas dłuższych sesji. Szkoda, że producent nie wpadł na podobne rozwiązanie dla osób, które oprócz grania dużo piszą. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że mamy tu do czynienia ze sprzętem gamingowym. Pod klawiaturą znajdują się dwie podkładki antypoślizgowe. Nie zabrakło również pary stopek z regulacją wysokości. Na spodzie klawiatury znajdziemy przewód w oplocie o długości 180 cm, częściowo przesłonięty aluminiową płytą. Nie mamy wątpliwości, że design klawiatury uRage Mechanical nie każdemu przypadnie do gustu. Warto jednak zauważyć, że konstrukcja jest bardzo solidna, a wszystkie elementy zostały idealnie spasowane. Nic nie skrzypi ani nie lata. Mam wrażenie, że klawiatura może być wykorzystywana jako narzędzie do samoobrony. Marka uRage dostarczyła oprogramowanie do pierwszej klawiatury mechanicznej. Na stronie producenta znajdziemy prostą aplikację, dzięki której możemy tworzyć makra, nadpisywać funkcje klawiszy, zapisywać profile oraz zarządzać podświetleniem RGB. Do tego ostatniego warto dodać kilka słów.

Podświetlenie klawiatury uRage Mechanical jest regulowane na czterech poziomach. Niestety, intensywność nie jest zbyt duża i zapewne po zakupie klawiatury przesuniecie wskaźnik na maksimum. Plusem jest możliwość wyboru spośród predefiniowanych układów, takich jak stałe podświetlenie o różnych kolorach, efekty migotania czy tryb gamingowy, który podświetla tylko niektóre części klawiatury. Można też ręcznie ustawić podświetlenie każdego klawisza. Teraz czas omówić najważniejszy aspekt działania uRage Mechanical podczas codziennego użytkowania. Producent wyposażył swój sprzęt w klawisze, które mają mocny, wyrazisty skok. Są one oparte na niebieskich przełącznikach. Niestety nie wiadomo, kto je wykonał. Na tym sprzęcie można zarówno dobrze pisać, jak i grać, mimo że znajduje się on w niższym przedziale cenowym niż inne klawiatury mechaniczne. Klawisze są świetnie zaprojektowane. Marka uRage postawiła na prostotę i chwała jej za to. Wszystkie znaki są czytelne, co jest nietypowe w sprzęcie gamingowym, gdzie producenci czasem puszczają wodze fantazji.

Klawisze są lekko podniesione względem powierzchni obudowy, co może nie każdemu przypaść do gustu. W wysokiej jakości sprzęcie znajdziemy sporo miejsca na klawisze multimedialne, klawisze funkcyjne, anti-ghosting. Największym problemem mechanicznego uRage jest jego głośność. Można się do tego przyzwyczaić lub podkręcić głośność za pomocą słuchawek, ale dźwięk z klawiatury i tak będzie słyszany przez resztę domowników.