Logitech to jeden z czołowych producentów klawiatur komputerowych na świecie, znany z doskonałej jakości swoich produktów i innowacyjnych rozwiązań. W tym artykule skupimy się na klawiaturach Logitech, przedstawiając ich różne modele i funkcje, które sprawiają, że są one tak cenione przez graczy i profesjonalistów. Omówimy także ich wytrzymałość, wygodę i niezawodność, co pozwoli na wyciągnięcie wniosków na temat tego, czy warto inwestować w klawiatury Logitech.

Klawiatura Logitech MX

W czym tkwi sekret sukcesu sprzętu bezprzewodowego? Jest to produkt wysokiej jakości, głównie za sprawą doskonałego wykonania. Klawiatura bezprzewodowa Logitech może nie jest tania, ale jej doskonale wyprofilowane klawisze i antypoślizgowa powłoka pozwolą Ci korzystać z komputera przez długie godziny bez żadnego dyskomfortu. Metalowa płytka umieszczona pod klawiaturą zapobiega jej przesuwaniu się po biurku.

Dopóki podświetlenie jest wyłączone, urządzenie może działać przez kilka miesięcy. Funkcja ta jest również energooszczędna. Klawiatura bezprzewodowa posiada czujniki zbliżeniowe, które włączają podświetlenie, gdy z niej korzystamy i wyłączają, gdy odchodzimy. Logitech MX keys to najlepsza klawiatura bezprzewodowa na rynku. Choć nie jest tania, to wydajność i zastosowane technologie sprawiają, że jest warta tych pieniędzy.

Klawiatura Logitech MX Keys

Klawiatura bezprzewodowa MX Keys, kolejny produkt firmy Logitech, skierowany jest wyłącznie do użytkowników komputerów MAC. Co możemy powiedzieć o tym urządzeniu? Dobra klawiatura bezprzewodowa konturuje się dokładnie tak, jak urządzenie z pierwszego miejsca. Klawisze posiadają wcięcia, które pozwalają na dostosowanie się do niej palców i umożliwiają wygodne korzystanie z niej przez długi czas. Zostały one pokryte matową powłoką, która zapobiega ślizganiu się palców po klawiaturze. Inteligentne podświetlenie aktywuje się, gdy się do niej zbliżasz i wyłącza się, gdy Twoje stopy są daleko.

Klawiatura w połączeniu z mistrzowską myszą MX pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy różnymi komputerami MAC. Dzięki temu będziesz mógł płynnie pisać na wielu urządzeniach. Klawiatura bezprzewodowa Logitech może wytrzymać do 5 miesięcy z wyłączonym podświetleniem. Jeśli jednak podświetlenie jest włączone, potrwa to tylko 10 dni. Choć klawiatura bezprzewodowa Logitech nie należy do najdroższych, to jest bardzo dobrze wykonana. Klawiatura od tego producenta jest idealna, jeśli zależy Ci na komforcie użytkowania.

Klawiatura Logitech K380

Klawiatura prezentowana jest w prostym kartonowym pudełku, na którym opisano kluczowe funkcje, możliwości i specyfikację. W środku znajdziemy również wkładkę, która opisuje prosty proces parowania oraz notę gwarancyjną. Pierwsze wrażenie po wyjęciu klawiatury z pudełka jest bardzo pozytywne. Obudowa klawiatury jest smukła i wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Charakteryzuje się lekko chropowatym wykończeniem. Dzięki temu klawiatura jest łatwa w użytkowaniu i nie zbiera plam ani tłustych odcisków palców. Do testów klawiatura została mi wysłana w kolorze lawendowym. Producent oferuje jednak również wersję czarną i bordową. Klawiatura została znacznie pomniejszona. Producent usunął z niej sekcję numeryczną, a wiele klawiszy ma teraz dodatkowe funkcje.

Klawisze są zwarte i mają okrągły kształt. Jest to dalekie od kwadratowych klawiszy spotykanych w większości urządzeń. Klawisze te mają niski profil i mechanizm nożycowy, który idealnie dopasowuje się do kształtu palców dzięki specjalnie wyprofilowanym wcięciom. Dzięki temu zabiegowi pisanie na nich jest bardzo wygodne. Jednak nowy układ odstępów między klawiszami będzie wymagał przyzwyczajenia. Logitech K380 posiada na lewej krawędzi suwak zasilania oraz zieloną diodę sygnalizującą pracę urządzenia. Na spodzie urządzenia znajduje się tacka, która pomieści dwa paluszki AAA. Jest to element dołączony od nowości. Odbiornik USB nie jest dołączony do zestawu, ponieważ urządzenie może być połączone z innymi urządzeniami tylko poprzez Bluetooth Classic (3.0). Urządzenie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi takimi jak Windows, macOS iOS, Android, ChromeOS. Na urządzeniu znajduje się kilka klawiszy, które można wykorzystać do sterowania głośnością i muzyką, w tym Home, przełączanie aplikacji (Context Menu), Back, Music, Back, Home, Application Switching, Context Menu i Back. Trzy klawisze znajdują się na prawo od przycisku ESC i mogą służyć do parowania z maksymalnie trzema urządzeniami. Możemy się między nimi przełączać, aby wybrać rodzaj urządzenia, z którym chcemy się sparować. W pracy było to połączenie smartfona, laptopa i komputera stacjonarnego. Logitech G715 Klawiatura ma zapewniać niskie wibracje i wysoką wydajność.

Według producenta, kompaktowość klawiatury i regulowana wysokość powinny przełożyć się na całodzienny komfort pracy.

Klawiatura Logitech G715

Pokryta jest sztuczną skórą w kolorze białym. Na ile będzie trwała i czysta? Nikt nie wie. Co znajduje się w zestawie? Łatwo zauważyć, że klawiatura należy do tej samej serii, co zarówno słuchawki G735, jak i mysz G705. W pudełku znalazła się bezprzewodowa klawiatura dla graczy G715, odbiornik LIGHTSPEED oraz 1,8-metrowy kabel USB C do USB A. Dołączono również dokumentację. Logitech twierdzi, że brak bloku klawiszy numerycznych jest zaletą, ale niekoniecznie. Są one niezbędne w grach i innych celach. Ma to na celu uczynienie klawiatury jak najmniejszą i zaoszczędzenie miejsca. Warto zauważyć, że producent pozwala na personalizację tego produktu za pomocą kolorowych nakładek (sklep Logitech określa ten produkt jako "top plate"), choć G715 najlepiej prezentuje się w wersji białej. Oryginalną nakładkę White Mist można jeszcze zastąpić płytką różową (Pink Dawn), lub zieloną (Green Flash). Jest ona dostarczana z magnetycznym mocowaniem i ma kształt zgodny z układem klawiszy G715. Możesz dodać kolor do swojej klawiatury, używając przystawki z magnesem.

Jest ona dostępna u producenta w cenie 84,99 dolarów. W tych samych kolorach dostępne są również nakładki na klawisze, w cenie 169 złotych. Klawiatura jest ciężka. Jest mała, więc wydaje się, że będzie lekka, ale w rzeczywistości waży 976g. Nie przesuwa się podczas pracy, dzięki dobrze umieszczonej gumowej podkładce. Choć biały kolor jest atrakcyjny, stanowi świetną bazę dla opcjonalnych nakładek, klawiszy w kolorze lawendowym i podświetlanych elementów. Obawiam się jednak, że z czasem zabrudzenia będą bardziej widoczne. Klawiatura nie jest jednak trwała. Wykonano ją z PTB (politereftalan butylenu), sztywnego termoplastu, który nie traci z czasem koloru ani faktury. Logitech twierdzi, że G715 może zapewnić do 25 godzin gry przy pełnym podświetleniu. Jednak nieco więcej mocy będzie potrzebne, jeśli podświetlenie zostanie wyłączone. Nie jesteśmy w stanie określić, czy deklarowany czas odpowiada rzeczywistemu czasowi pracy ze względu na fakt, że procentu naładowania klawiatury nie można zobaczyć za pomocą aplikacji G Hub, która całkowicie odmówiła współpracy z nią.