Klawiatura to niezbędny gadżet dla każdego, kto pracuje przy komputerze. Wiele osób przekonało się, jak wygodna może być klawiatura bezprzewodowa. Wbrew pozorom nie musi być ona mniej funkcjonalna czy gorszej jakości. Dobrze dobrana może być używana również na laptopie czy telewizorze.

Która klawiatura bezprzewodowa jest najlepsza? Te klawiatury bezprzewodowe są zdecydowanie warte rozważenia.

Klawiatury bezprzewodowe - najważniejsze cechy

Klawiatury różnią się między sobą, dlatego nie stworzono jeszcze uniwersalnej klawiatury. Wiele zależy od docelowej aplikacji i preferencji użytkownika. Ważne jest, aby mieć świadomość różnic między modelami.

  • Różne przełączniki: membranowe, nożycowe i mechaniczne
  • Klawiatury o niskim lub wysokim profilu,
  • Klawiatury z jednolitym układem lub klawiatury w stylu wyspowym,
  • Możesz wybrać klawiaturę numeryczną lub mniejszą wersję bez niej.
  • Klawiatury tradycyjne, ergonomiczne lub elastyczne
  • Dodatkowe funkcje to podświetlenie, dodatkowe porty USB, przyciski funkcyjne lub programowalne.

Opcji jest tak wiele, więc postanowiliśmy ułatwić to zadanie, zestawiając listę klawiatur z różnych półek cenowych, które sprawdzą się w konkretnych zadaniach.

Hama Cortino - bezprzewodowa klawiatura dla graczy

Klasyczna klawiatura membranowa, która jest niedroga i nie traci połączenia z komputerem. Podstawowy model dostaniesz za nieco ponad PS50. Jeśli jednak nie masz konkretnych oczekiwań czy wymagań, powinna poradzić sobie z zadaniami, przed którymi staniesz. Jest to klawiatura niskoprofilowa, która będzie wygodna w użytkowaniu. Klawiatura ta sprawdzi się również jako narzędzie biurowe. Blok numeryczny i duży zasięg do 8 metrów ułatwią pracę.

Logitech MX Keys - dobra klawiatura bezprzewodowa z podświetleniem.

Najpopularniejsza klawiatura firmy Logitech i dla wielu najlepszy wybór. Oferuje świetny stosunek ceny do jakości. Wieczory są świetne dzięki inteligentnemu podświetleniu. Podczas pracy klawisze są ciche i niskoprofilowe. Bardzo łatwo jest wyczuć moment naciśnięcia klawisza. Dzięki zagłębionym klawiszom, klawiatura może być używana do pisania bezwzrokowego. Jakby tego było mało, można ją sparować z trzema urządzeniami jednocześnie.

California Access Korero - tania klawiatura bezprzewodowa dla graczy

Jest mała, kompaktowa i lekka, a do tego kosztuje bardzo niewiele. Jest łatwa do przenoszenia, co czyni ją świetnym towarzyszem na LAN party. Jest to również opcja dla graczy, którzy nie lubią mechanicznych przełączników, ale chcą klawiatury do gier. California Access Korero występuje z tradycyjną membraną. Nie mogło zabraknąć podświetlenia RGB. Miłym dodatkiem jest pokrętło głośności. Laserowo wycięte oznaczenia klawiszy sprawiają, że nie ma obaw o ścieranie się farby.

SteelSeries Apex Pro Mini Wireless  - mechaniczna klawiatura bezprzewodowa

Miłośnicy gier komputerowych znajdą tu nie lada gratkę, a także ci, którzy wykorzystują klawiatury mechaniczne do pracy. Przełączniki Omnipoint 2.0 zapewniają fenomenalny czas reakcji i pozwalają na regulację odległości rejestracji wciśnięcia klawisza. Technologia Quantum 2.0 Wireless zapewnia praktycznie brak opóźnień. Design zachwyca swoją prostotą i precyzją wykonania. Podkreśla to precyzyjne podświetlenie RGB. Ten sprzęt nie jest tani, ale zdecydowanie wart jest tych pieniędzy.

Logitech K380 - bezprzewodowa klawiatura dla Apple

Ten model to świetny wybór, jeśli nie lubisz Magic Keyboard i chcesz mieć klawiaturę łączącą się z komputerem Mac. Nie doświadczysz żadnych problemów z połączeniem i uzyskasz znajomy układ Maca. Będziesz z łatwością pisać na klawiaturze, ponieważ klawisze są wyprofilowane. Niski profil klawiatury nie obciąża nadgarstków. Jest też niewielkich rozmiarów, co ułatwia jej przenoszenie. Według producenta jeden komplet baterii zapewni do dwóch lat pracy. Jest też znacznie tańsza od oryginalnej klawiatury, co jest mocnym argumentem na jej korzyść.