Podkładka pod mysz jest często pomijana. To małe akcesorium może poprawić śledzenie, kontrolować ruch myszy i przedłużyć żywotność myszy. Poniżej znajduje się lista najważniejszych cech podkładek pod mysz zarówno do gier, jak i do pracy.

Co to jest podkładka pod mysz?

Podkładka pod mysz to specjalna powierzchnia, która umożliwia umieszczenie i poruszanie urządzeniem. Przedłuża żywotność myszy, pozwalając na umieszczenie jej na stole. Pozwala na precyzyjny ruch i wibracje. Podstawa podkładek pod mysz jest zazwyczaj wykonana z gumy, tkaniny lub tworzywa sztucznego.

Czy potrzebujesz podkładki pod mysz czy pokrowca na mysz?
W każdym przypadku odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Na te czynniki warto zwrócić uwagę, nawet jeśli nie zależy Ci na zdrowiu myszy.

  • Rozmiar
  • Grubość
  • Materiał powierzchni
  • Wykończenie

Jaki rozmiar podkładki pod mysz powinienem wybrać?

Większość podkładek pod mysz występuje w czterech rozmiarach.

  • Mała
  • Średnia
  • Duża
  • Rozszerzona

Nic dziwnego, że większość osób preferuje duże podkładki pod mysz. Są one wystarczająco duże, aby poruszać myszką i mogą być używane do pracy biurowej. Przepisywanie danych z dokumentów i arkuszy może być trudne i rozpraszające. Na większej podkładce można wykonywać szybkie lub długie ruchy myszą bez obawy o dotknięcie lub odpadnięcie krawędzi.

Nie ma znaczenia, czy używasz ergonomicznej, klasycznej czy pionowej myszy; duże podkładki pod mysz będą pasować do wszystkich stylów. Business Comfort XL zapewni Ci komfort podczas długich godzin pracy przy komputerze. Zapewni wsparcie dla Twoich nadgarstków i zmniejszy zmęczenie dłoni i ramion.

Mała gamingowa podkładka pod mysz może być również używana do pracy zdalnej. Jest ona na tyle mała, że może zmieścić się na prawie każdym biurku. Jest również łatwiejsza w transporcie niż jej większy odpowiednik.

Jakiej grubości podkładkę pod mysz powinienem wybrać do swojego komputera?

Co to jest cienka podkładka pod mysz? Grubsze podkładki pod mysz (o grubości od 2 do 2,5 mm) są zazwyczaj bardziej elastyczne i można je złożyć, aby dopasować do powierzchni, na której są umieszczone. Cienka podkładka pod mysz nie dopasuje się do powierzchni biurka, jeśli ma ono kontury lub wgłębienia. Może to doprowadzić do powstania nierównych powierzchni, które są niekorzystne dla gier.

Są lekkie, co jest zaletą cienkich podkładek pod mysz. Są bardzo przenośne. Mogą się łatwo ślizgać na biurku, jeśli podstawa nie jest antypoślizgowa.

Jaka jest standardowa grubość podkładek pod mysz?

Podkładki pod mysz o standardowej grubości mają podstawę o wielkości od 3 do 3,5 mm. Nie jest ona ani zbyt gruba, ani zbyt cienka. Większość graczy preferuje je, ponieważ są wytrzymałe i wystarczająco sztywne, aby utrzymać jednolitą powierzchnię. Podkładka pod mysz G4M3R Pro Medium o grubości trzech milimetrów zapewni bardzo wygodną powierzchnię dla nadgarstka i dłoni, ale jednocześnie pomoże myszce być w gotowości do zabijania wrogów.

Czym są grube podkładki pod mysz?

Podkładki pod mysz, które są grube (5 mm) lepiej trzymają się powierzchni i zapobiegają wszelkim ruchom. Są one szczególnie przydatne w pracy biurowej. Podkładka pod mysz Business Comfort M, która ma grubość pięciu milimetrów, zapewni doskonałe podparcie dla nadgarstków. Dzięki temu stanowisko pracy będzie bardziej ergonomiczne i pozwoli Ci na wygodniejsze korzystanie z obu głównych urządzeń peryferyjnych.

Czy wolisz twardą czy miękką podkładkę pod mysz?

Materiał powierzchniowy podkładek pod mysz można określić jako twardy lub miękki. Do Ciebie należy decyzja, czy wolisz twardą czy miękką podkładkę pod mysz. Ważne jest, aby zrozumieć zalety i wady każdego typu, aby móc zdecydować, którą z nich kupić.

Czym są miękkie podkładki pod mysz?

Miękkie podkładki pod mysz, zwane również podkładkami z tkaniny, są wykonane z tkanej tkaniny i mają miękkie podstawy. Często mają podkładkę pod mysz, która pozwala wygodnie oprzeć nadgarstek ze względu na ich tkaninowy charakter.

Miękkie podkładki pod mysz są bardziej trwałe niż twarde podkładki pod mysz. Miękka powierzchnia nie jest tak szkodliwa dla stóp myszy jak twarda.

Kolejną zaletą jest fakt, że miękkie podkładki pod mysz mogą być składane. Dzięki temu są łatwiejsze w transporcie i bardziej precyzyjne.

Jednak miękkie podkładki pod mysz są trudniejsze do czyszczenia niż twarde. W nieużywanych miejscach mogą zbierać kurz i inne zanieczyszczenia, dlatego należy je regularnie czyścić.

Czy miękkie podkładki są dobre do gier?

Podkładki SPEED pod mysz x-kom G4M3R Pro zapewniają doskonałą kontrolę poprzez zmniejszenie tarcia i znaczne przyspieszenie wykonywania zaplanowanych ruchów. Mysz może poruszać się płynniej, a sensor szybciej odbiera sygnał, co pozwala na płynniejsze ruchy. Antypoślizgowy spód zapewnia doskonałą przyczepność do powierzchni biurka, nawet podczas dynamicznych pojedynków w wirtualnym świecie.

Jest to szczególnie ważne w grach FPS, takich jak Call of Duty, Overwatch czy Apex Legends, gdzie trzeba mieć większą kontrolę nad ruchami i celowaniem. Otrzymujesz również mniejszy hałas, gdy mysz ślizga się po powierzchni z tkaniny niż po twardej powierzchni.

Jak wyglądają twarde podkładki pod mysz?

Te podkładki są idealne do szybkich gier, w których szybkość jest ważniejsza niż kontrola. Twarde podkładki pod mysz wymagają bardzo małej siły do przemieszczania myszy na duże odległości. Łatwo jest je wyczyścić. Wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką i pozostawić na kilka chwil do wyschnięcia.

Są też bardzo sztywne i nie można ich składać ani przenosić jak miękkich podkładek pod mysz. Mysz będzie też wydawać dużo hałasu, gdy będzie się ślizgać po twardej podkładce. Aluminiowe podkładki pod mysz mogą być zimne w dotyku. Niektórzy gracze je uwielbiają, a inni nienawidzą.

Twarda podkładka pod mysz może powodować zmęczenie lub dyskomfort po długotrwałej grze ze względu na brak materiału amortyzującego. Twarde podkładki pod mysz do gier są bardziej prawdopodobne, aby spowodować zużycie niż miękkie.

Jakie wykończenie należy zastosować wokół krawędzi?

Jeśli wzdłuż krawędzi podkładek pod mysz nie ma szwów, mogą się one łatwo strzępić po długim użytkowaniu lub wielokrotnym praniu. Może to zmniejszyć żywotność mousepada i sprawić, że biurko będzie wyglądać niechlujnie.

Aby zapobiec strzępieniu, upewnij się, że miękka podkładka pod mysz ma zszyte krawędzie. Aby zapobiec strzępieniu i drapaniu nadgarstków, krawędzie twardych podkładek pod mysz muszą być gładkie.

Jaką podkładkę pod mysz wybrać? Podsumowanie

Podkładkę pod mysz należy wybrać w oparciu o swoje potrzeby. Idealna jest podkładka, która pozwala na swobodne poruszanie myszką bez ciasnoty.

Zależy Ci na zapewnieniu jak najlepszych wrażeń podczas gry? Podkładka pod mysz wykonana z tkaniny z antypoślizgowym spodem jest opcją. Zapewni ona również doskonałą kontrolę poprzez zmniejszenie tarcia i przyspieszenie wykonania zaplanowanych ruchów. Takie podkładki pod mysz sprawią, że Twoje ruchy będą płynniejsze, ponieważ sensor będzie lepiej odczytywał sygnał.

Jeśli wybierzesz dużą lub wydłużoną podkładkę pod mysz, upewnij się, że Twoje biurko do gier ma wystarczająco dużo miejsca, aby ją pomieścić.
Najważniejszą rzeczą w przypadku myszy biurowych jest komfort. Na przykład grubsze podkładki pod mysz z większą ilością miejsca lepiej podtrzymują nadgarstki. Ułatwiają także pisanie prac, przeglądanie dokumentów lub pracę z arkuszami kalkulacyjnymi.